ej pozycji w wyszukiwaniach konkretnych słów kluczy. Optymalizacja tego typu polega na znalezieniu najskuteczniejszych zestawień dotyczących treści, kodu strony, linków przychodzących, a także innych czynników, które mają wpływ na miejsce w rankingu wyszukiwania. Mimo, że SEO oraz pozycjonowanie wydaje się być podobne do siebie, nie są jednak tym samym. Istnieją pewne różnice między tymi pojęciami, zahaczają jednak o podobną tematykę, dotyczącą ogólnie e-marketingu.
Plusy marketingu internetowego
W tekście tym postaramy się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto zainwestować w marketing internetowy? Co sprawia, że taka inwestycja może być opłacalna i z jakich powodów tak wiele osób w marketing internetowy inwestuje. Plusy inwestycji w marketing internetowy to przede wszystkim możliwość dotarcia do nowych czytelników, co ułatwia sprecyzowanie grupy docelowej. W dzisiejszych czasach można po prostu wybrać to do kogo ma trafić reklama i zdobyć klientów wyłącznie zainteresowanych naszymi usługami. To świetna informacja zarówno dla małych, jak i dla większych przedsiębiorstw. Warto zdawać sobie z tego sprawę!
Historia pozycjonowania
Jak łatwo się domyślić pozycjonowanie, rozumiane jako zbiór działań wykonywanych na stronach internetowych i przeglądarkach, nie byłoby możliwe gdyby nie istnienie internetu. Dlatego też oczywistym jest fakt, że pozycjonowanie pojawiło się w podobnym czasie, co wyszukiwarki internetowe. Sama polska nazwa „pozycjonowanie” pojawiła się w użyciu koło 2002 roku, nie oznacza to jednak, że wcześniej takie działania na przeglądarkach nie były wykonywane. Przed tym rokiem używano angielskiej nazwy. Początki internetu sięgają niemal do 1940 roku, pozycjonowanie pojawia się jednak nieco później, razem z prężnym rozwojem wyszukiwarek internetowych. Pierwsze wyszukiwarki pojawiły około 1900 roku, a razem z nimi pojawiło się pozycjonowanie.