mowanie decyzji przez wiel przedsiębiorstw. Niewątpliwie zanim zaczniemy interesować się marketingiem internetowym, na przykład pozycjonowaniem stron, warto przeprowadzić odpowiednią analizę potencjalnych korzyści i zagrożeń. Po prostu nie każdy powinien inwestować w marketing internetowy, choć liczba takich firm jest naprawdę bardzo mała. W praktyce coraz więcej firm inwestuje w marketing internetowy i jest to świetna informacja!
Pozycjonowanie niewielkich witryn www
Pozycjonowanie stron na przykładzie blogów to bardzo ciekawe studium przypadku, które w wielu dziedzinach może pokazać, że nie zawsze trzeba wielu pieniędzy żeby osiągnąć świetne rezultaty. Od jakiegoś czasu wyszukiwarki internetowe, a zwłaszcza Google zaczęły zmieniać swoje algorytmy na pierwszym miejscu stawiając odpowiednie dostosowanie witryny do użytkowników. To użytkownik ma być na pierwszym miejscu. W trend ten niemal naturalnie wpisali się blogerzy, którzy przecież dostarczają użytkownikom wartościowych treści. Niestety nie każdy bloger zna zasady optymalizacji treści, jeśli chce on osiągnąć dobre efekty to musi o tym pamiętać i po prostu mieć to na uwadze!
Inbound Marketingu czyli rodzaju marketingu internetowego
Oprócz popularyzacji danej marki za pomocą wirusowych działań marketingowych, istotnym zadaniem content marketingu jest optymalizacja stron firmowych pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO, Search Engine Optimization). Publikowanie atrakcyjnych, popularnych wśród internautów artykułów, sprzyja budowaniu linków prowadzących do danej strony, a tym samym, znacznie zwiększa jej wiarygodność i pozycję w wynikach wyszukiwania.
Content marketing jest jedną z głównych technik wykorzystywanych w tzw. Inbound Marketingu, czyli rodzaju marketingu internetowego, którego działania skoncentrowane są na byciu odnalezionym przez potencjalnych klientów, w przeciwieństwie do Outbound Marketingu, nakierowanym na aktywne poszukiwanie klienta. W tym kontekście marketing treści – jako strategię tworzenia treści pożądanych przez klientów – przeciwstawia się często tzw. marketingowi rozpraszającemu (ang. Interruption Marketing), czyli formom reklamy odwracającym uwagę i niepożądanym.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing