owiedź na to pytanie niewątpliwie nie jest tematem łatwym, wymaga szerokich analiz i po prostu dogłębnego zapoznania się z ową tematyką. Marketing internetowy to klucz do sprzedaży i budowania wizerunku marki. Jego ogromną korzyścią jest możliwość dotarcia z komunikatem reklamowym niemalże błyskawicznie, co daje szansę zdobycia sympatii i pokazania się jako specjaliści w danej dziedzinie. To bardzo istotna informacja dla wszystkich tych, którzy zajmują się marketingiem w internecie! O tym wszystkim warto pamiętać!
Czym jest SEO?
Pozycjonowanie stron to z języka angielskiego Search Engine Optimization. Co ciekawe, termin ten w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. W Polsce przyjęło się uważać, że pozycjonowanie i optymalizacja to tak jakby dwie różne rzeczy. Optymalizuje się stronę www - jej budowę, treści, szkielet, szablon, układ, sposób prezentowania informacji. Z kolei pozycjonuje się strony – czyli najczęściej zdobywa linki, dba się o całą tą otoczkę marketingową, która może dać bardzo dobre efekty w postaci linków zewnętrznych właśnie. A to linki zewnętrzne są nadal kluczowe w osiągnięciu bardzo dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych, zwłaszcza w Google.
Później jednak między innymi ze względu
Przykład:
http://przyklad.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1:wiadomosci&catid=1:boeing-737-szczesliwie-wyladowal-na-oceanie-spokojnym&Itemid=32
http://przyklad.pl/wiadomosci/zagranica/1-boeing-737-szczesliwie-wyladowal-na-oceanie-spokojnym
Jak wynika z powyższego przykładu zaletą SEF jest obok większej przejrzystości, często także krótszy adres internetowy.
Pozycjonowanie jest prowadzonym często równocześnie z optymalizacją strony procesem pozyskiwania odnośników z serwisów zewnętrznych, które są jednym z czynników wpływających na pozycje w wynikach wyszukiwania.
Pozycjonowanie stron rozpoczęło się wraz z rozwojem pierwszych wyszukiwarek internetowych. Webmasterzy dążyli do tego, aby ich strona pojawiła się jako pierwsza w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. Początkowo nie było to trudne, gdyż wyniki w wyszukiwarkach opierały się na analizie słów kluczowych podanych przez autora w nagłówku strony. Później jednak, między innymi ze względu na łatwą manipulację słowami kluczowymi, wyszukiwarki zaczęły je ignorować, odwołując się bezpośrednio do treści strony.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych